המערכת זיהתה כי הדפדפן אינו מאפשר שמירת קבצי עוגיה - cookies
עליך לאפשר זאת או לעבור לדפדפן אחר.
בלוג אירועים >>

הפרשת חלה – הטרנד שסחף את בנות ישראל בתל אביב, בקריית שמונה ובכל מקום

הפרשת חלה - כל מה שצריך לדעת על הטרנד החדש
הפרשת חלה – הטרנד שסחף את בנות ישראל בתל אביב, בקריית שמונה ובכל מקום
חשבתם להדביק מדבקה של "פג תוקפו" על מצוות הפרשת חלה לאחר חורבן בית המקדש, טעיתם ובגדול. הפרשת חלה זהו טרנד לוהט, חם ומדבק הסוחף אחריו את בנות ישראל  גם המאה העשרים ואחת, בכל מקום, במרכז הארץ, בפריפריה ואפילו בחו"ל. מכל כיוון שמעתי על ערבים שבהם חוגגות  נשים ומפרישות חלה, רציתי להבין את המהות העמוקה והאמתית של טקס הפרשת חלה והצטרפתי אל אחת מהמסיבות הרוחניות המלוות את הטקס.הפרשת חלה.

הסבר קצר על המצווה

בספר במדבר , פרק ט"ו כתוב:" והיה בבואכם אל הארץ... והיה באכלכם מלחם הארץ, תרימו תרומה לה', ראשית עריסותיכם חלה תרימו תרומה... מראשית עריסותיכם תתנו לה' תרומה לדורותיכם".
מצוות הפרשת חלה היא אחת מתרי"ג מצוות שבני ישראל הצטוו וזו אחת משלוש המצוות המיוחדות של נשים, הדלקת נרות, טהרת המשפחה והפרשת חלה. במשך מאות שנים אפו נשות ישראל חלה ולחם ותוך כדי מלאכת האפייה הן הפרישו חלה מן הבצק.

כאשר בית המקדש היה קיים, החלה שהופרשה ניתנה לכוהנים, אך כיום כאשר הכוהנים לא יכולים לאכול את החלה בטהרה כפי שדורשת המצווה, אנו ממשיכים להפריש חלה, אך לא משתמשים בה, אלא שורפים אותה.
במצוות הפרשת חלה טמון רעיון נפלא, אנו מפרישים חלק קטן מהלחם הניתן לנו מאת בורא העולם לכוהנים העובדים את ה' כהכרת הטוב עבור כל המתנות שהקב"ה מעניק לנו.

אם אגיד לך שהפרשת חלה שינתה לי את החיים, תאמיני לי?

את אביבה מראש העין פגשתי באחד מטקסי הפרשת החלה שאליו הצטרפתי. אביבה משתתפת ותיקה בטקסי הפרשת חלה מספרת לי:
כשהצטרפתי בהתחלה אל טקס הפרשת חלה לא ידעתי למה לצפות. חברות סיפרו לי על המצווה והוסיפו גם שיש בה המון ישועות וסגולות, סגולה לפרנסה טובה, סגולה למציאת שידוך, סגולה לפרי בטן, לבריאות, לזוגיות טובה ולהגנה על הבית. חלק מחברותיי הגיעו אל הטקס עם רשימה ארוכה של שמות של בני משפחה וחברים שעליהם הן רצו להתפלל.

לא הבנתי איך קמח ומים וקצת שמרים יכולים לחולל פלאים ולא שיערתי שבצק שממנו מופרשת חתיכה יכול לחולל ניסים. אך ככל שהתערבתי בין הנשים וככל ששמעתי יותר הסברים הבנתי שבעצם הטקס גנוזה התערבות רוחנית, הלחם הוא הדבר הקיומי ביותר ואישה המפרישה חלה באופן קבוע יכולה לשנות גורלות.

כבר לאחר הטקס, מספרת אביבה בעיניים מצועפות, חיי שהיו מסובכים ובלתי יציבים עלו על מסלול של יציבות. אומנם עדיין לא מצאתי בן זוג, אבל עבודה טובה מצאתי ועננים רבים שליוו את חיי במשך שנים רבות התפזרו.

גם אורית מפליגה בשבח המצווה ובסגולות הרבות שלה, הייתי במשבר קשה, היא מספרת, גרושה בת שלושים וחמש, אימא לילדה קטנה ללא תמיכה וללא עזרה.התחברתי לחלק הרוחני של הפרשת החלה, התחלתי להאמין באלוקים, לדבר אתו, לבקש ממנו בקשות והנה.. בינגו! כל בקשה שביקשתי התמלאה. מאז אני מחפשת מקומות שבהם מפרישים חלה, בכל פעם מחדש אני חווה חוויה רוחנית, מתמלאת באמונה, מחוזקת מבחינה נפשית ומתמלאת בעוצמות כפי שלא הייתי מעולם.

בואו נגיד דוגרי- הפרשת חלה היא גם מסיבה

גם אביבה, גם אורית וגם הנשים האחרות הלוקחות חלק בהפרשת חלה מודות שנוסף לעוצמות הרוחניות, הפרשת החלה היא גם סוג של מפגש או מסיבה.
אי אפשר לחיות רק מרוחניות, צריך גם גשמיות, ואכן על הצד הגשמי אחראי קייטרינג אשר יודע להתאים את סגנון האוכל לסגנון המסיבה.
במסיבה שבה אני השתתפתי בחרו אנשי הקייטרינג להגיש את הכיבוד להפרשת חלה באמצעות מגשי אירוח. וזה היה רעיון מצוין.

מגשי אירוח הכילו שפע של מאכלים מסוגים שונים, הנשים הצמחוניות נהנו ממגשים צבעוניים מלאי ירקות, מי שאוהבת עוגות נהנתה ממגשים מלאים בדברי מאפה ומי שהייתה רעבה בחרה את מגשי האירוח שהכילו כריכונים בטעמים שונים. כן, גם בטקסים רוחניים כמו הפרשת חלה ועוד, כדאי להקדיש תשומת לב לכיבוד ולבחור חברת קייטרינג שתדע להתאים את סוג האוכל ואת צורת ההגשה הנכונה.

מרכז הזמנות ארצי 035600274
כשר מהדרין בד"צ בית יוסף 
info@delis.co.il
צרו קשר - נשמח לשמוע מכם!